A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Гринцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області
с.Гринцеве Сумського району Сумської області

Національно-патріотичне виховання

ЛЕБЕДИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ГРИНЦІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

І – ІІІ СТУПЕНІВ

ЛЕБЕДИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Покровська, 11/а, с. Гринцеве, Сумський р-н, Сумська обл., 42222,

E-mail: [email protected]web:http://grynceve.lbd-osv.gov.ua/

Код згідно з ЄДРПОУ 24015302

 

31.10.2022                                                                                                                                                                                              №119

 

Про організацію національно-патріотичного

виховання здобувачів освіти

у 2022-2023 навчальному році

     На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 673 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України», наказу МОН України від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641», з метою виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності, формування в учнівської молоді високої громадянської активності та національної свідомості, причетності до творення сьогодення України та його майбутнього.

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити план заходів з національно-патріотичного виховання.
  2. Педколективу закладу забезпечувати неухильне виконання Концепції національно-патріотичного виховання молоді (далі — Концепція).
  3. Заступнику директора з виховної роботи Крамаренку О.М., педагогу-організатору Шапошник Н.Ю.:

3.1.Активно залучати до національно-патріотичного виховання учнів, громадські організації, представників сучасного українського козацтва, організацій ветеранів, військово-патріотичних клубів та військовослужбовців.

3.2.Під час організації національно-патріотичного виховання активно використовувати факти з історії становлення української державності, українського козацтва, героїв визвольного руху, досягнень у галузях політики, освіти, науки, культури і спорту.

3.3. Залучати учнів до участі у військово-патріотичній грі «Сокіл «Джура».

3.4.Під час виховання учнівської молоді організовувати походи до музеїв, залучати до дитячого та юнацького спорту.

3.5.Формувати в учнів закладу громадську активну життєву позицію, психологічну готовність до вступу на державну, військову службу та неухильне виконання обов'язків громадянина.

3.6.Особливу увагу приділяти вихованню правової культури, поваги до Конституції, законів України, державної символіки та історії.

3.7.Проводити заходи, які б формували в учнів уявлення про значення українського війська в історії держави, а також роль Збройних сил України у відстоюванні свободи та незалежності України.

3.8.Активно залучати учнів закладу, зокрема й у позаурочний час, до вивчення культури, історії України шляхом участі у позакласних заходах, фольклорних колективах.

3.9.Пропагувати серед учнів кращі здобутки національної культурної і духовної спадщини.

3.10.Активно залучати до національно-патріотичного виховання учнів закладу діячів у галузі культури, мистецтва, науки, спорту.

3.11.Забезпечувати активну участь учнів закладу в різноманітних заходах національно-патріотичного спрямування, особливо під час проведення загальнодержавних свят.

3.12.Сприяти поширенню заняття молодіжним туризмом; ознайомлювати учнів з пам'ятками української історії, культури та природи, історичними місцями та подіями, етнографією та життєписами відомих діячів.

3.13.Налагодити тісну співпрацю з патріотичними клубами, центрами патріотичного виховання, позашкільними закладами та іншими організаціями з метою виховання в учнів патріотичного духу.

3.14.Організувати перегляд телепрограм, що популяризують українську історію, мову та культуру, досвід роботи щодо національно-патріотичного виховання молоді.

3.15.Підвищувати рівень педагогічної культури батьків щодо питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді в сім'ї.

4. Бібліотекарю Дубовик Т.М.:

4.1. Забезпечити наявність державної символіки в бібліотеці.

4.2.Забезпечити створення постійної експозиції на тему національно-патріотичного виховання.

4.3.Створити для вчителів добірку навчально-методичних матеріалів щодо питань національно-патріотичного виховання молоді та просвітницької роботи з батьками.

5. Учителям української мови та літератури Халепі О.І., Тимченко В.І.:

5.1.Активно використовувати форми й методи навчально-виховної роботи, які ґрунтуються на українських народних традиціях.

5.2.Сприяти успадкуванню учнями закладу духовних та культурних надбань українського народу.

5.3.Особливу увагу приділяти формуванню високого рівня мовної культури учнів, оволодінню та вживанню української мови як духовного скарбу нації.

5.4.На прикладах літературних героїв формувати духовні цінності українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, рідної землі, родини, шани до минулого і сучасного.

5.5.Активно використовувати в позаурочній роботі кіно- і відеофільми, науково-популярну та художню літературу національно-патріотичного спрямування.

6.Учителям захисту України, історії та правознавства Крамаренку О.М., Кобцю А.П.:

6.1.Під час вивчення програмового матеріалу особливу увагу приділяти темам щодо становлення української державності, побудови громадянського суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство.

6.2.Забезпечити виховання молодої людини – патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов'язки, сприяти миру і злагоді в суспільстві.

6.3.Виховувати в учнів готовність до виконання громадянських і конституційних обов'язків.

6.4.Виховувати в учнів національну гідність на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїзму визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

6.5.Забезпечувати виховання правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки та історичних святинь.

6.6.Формувати в учнів уявлення про значення українського війська в історії, роль Збройних сил України у відстоюванні свободи та державності країни і її громадян від часів княжої доби, Гетьманського війська, військ Української народної республіки, Січових стрільців, Української повстанської армії до часів незалежності.

6.7.Пояснювати учням важливість збереження національної ідентичності, необхідність брати участь у розбудові та захисті своєї держави.

8. Класним керівникам:

8.1.Планувати з учнівськими колективами заходи щодо виконання основних положень Концепції національно-патріотичного виховання молоді.

8.2.Формувати в учнів необхідні компетенції для успішної самореалізації в соціумі як громадянина, сім'янина, професіонала, носія української національної культури.

8.3.Забезпечити формування в учнів усвідомлення себе як громадянина Української держави; виховувати фізичну, моральну, художньо-естетичну, інтелектуальну, правову, трудову, екологічну культури.

8.4.Сприяти формуванню в учнів кращих рис особистості - працелюбності, свободолюбності, любові до природи та мистецтва, поваги до батьків та родини.

8.5.Виховувати в учнів здатність протидіяти проявам аморальності, правопорушенням, бездуховності, антигромадській діяльності.

8.6.Проводити просвітницьку роботу з батьками з метою національно-патріотичного виховання молоді в сім'ї.

9. Педагогічним працівникам:

9.1.Шляхом наставництва та особистим прикладом виховувати в учнів риси, притаманні справжньому громадянину України.

9.2.Використовуючи міжпредметні зв'язки та виховні засоби, забезпечити виконання основних положень Концепції національно-патріотичного виховання молоді.

10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Крамаренка О.М.

 

Директор                                                                                                                                                     Ольга ЛЕВЧЕНКО

З наказом ознайомлені:                                                                                                                        Олександр КРАМАРЕНКО

Андрій КОБЕЦЬ

Настасія ШАПОШНИК

Тетяна ДУБОВИК

Марина ЛОБОДА

Олена ХАЛЕПА

Яна УСЕНКО

Валентина ТИМЧЕНКО

Сергій ВОЙТЕНКО

Ніна ОЧКОЛАС

Ганна БЯТОВА

Альона СУХИНА

Віктор ДИКИЙ

Дата: від до Скинути

Відзначили День українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначатимуть День українського добровольця.

20:28 15.03.2023

У нас у гостях Захисник України

На днях у Гринцівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулася неймовірно тепла і приємна зустріч. Цій зустрічі були раді і учні, і педагоги, адже військовий, який завітав у заклад, колись у ньому навчався. Щирим, хвилюючим, емоційним було спілкування.

14:33 14.03.2023

16 лютого - День Єднання

16 лютого український народ вже другий рік поспіль святкує День Єднання України. Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

13:48 16.02.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть, будь ласка, наповнюваність та змістовність роботи сайту школи.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень