A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Гринцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області
с.Гринцеве Сумського району Сумської області

ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ КЛАСНОГО ЖУРНАЛУ В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ

Дата: 04.08.2020 18:22
Кількість переглядів: 300

1. Записи в Класному жураналі здійснюються відповідно до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки від 08.04.2015 року № 412.

Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки від 03.06.2008 № 496.

2. Класний журнал – це обов’язковий документ загальноосвітнього навчального закладу, в якому фіксуються результати навчальних досягнень учнів, відвідування ними занять, стан виконання навчальних програм тощо.

3.  Дитина з особливими освітніми потребами, за якою б формою вона не навчалася, є учнем (ученицею) класу і рівень навчальних досягнень, відвідування занять, тощо так само обліковується у класному журналі.

Загальновизначених рекомендацій МОН стосовно даного питання поки немає, але ми можемо посилатися на досвід експериментальних навчальних закладів, досвід яких засвідчує, що у випадку адаптації змісту навчальної програми тема уроку лишається незмінною, відповідні адаптації прописуються у Індивідуальній програмі розвитку. Тому особливості ведення класного журналу можуть стосуватися, наприклад, в уточненні домашнього завдання для дітей з особливими освітніми потребами. У такому випадку у графі «завдання додому» після запису домашнього завдання для учнів класу, може бути записано окремо завдання для таких дітей (прочитати, вивчити напам’ять, повторити тощо), параграфи (сторінки) підручника, номери завдань, вправ тощо.

4. У випадку модифікації навчального плану і програми (наприклад, для дітей інтелектуальними порушеннями) відводиться окрема сторінка класного журналу для обліку тем навчальних предметів, які не містяться в робочому навчальному плані загальноосвітнього навчального закладу (наприклад, “Фізика і хімія у побуті”). У графі «Зміст уроку» записується тема уроку, а оцінювання навчальних досягнень учня здійснюється теж на відповідній сторінці класного журналу.

5. Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюється за критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затвердженими наказом??????????? Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.04.2011 № 329, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р. за №566/19304 за обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною програмою розвитку. Разом із тим, враховуємо, що система оцінювання навчальних досягнень учнів повинна бути стимулюючою. З метою спостереження за динамікою розвитку дітей з особливими освітніми потребами окрім поточного, тематичного, семестрового оцінювання використовуються різні методи оцінювання, результати яких фіксуються в Індивідуальній програмі розвитку.

6. Корекційно-розвиткові заняття у класному журналі НЕ ФІКСУЮТЬСЯ.

 

ПРИМІТКА. Корекційні обліковуємо з 2020/2021 навчального року в класному журналі, згідно відповідних методичних рекомендацій щодо ведення журналу початкових класів від 02 09.2020 р.

https://irc.osvita-konotop.gov.ua/shhodo-zapovnennya-klasnogo-zhurnalu-v-inklyuzivnomu-klasi.html


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть, будь ласка, наповнюваність та змістовність роботи сайту школи.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень