Коронавірус Information
Станом на 3 березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 117 - летальні. Одужало вже 48 017 осіб.
В Україні зареєстрований випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Хворий госпіталізований 29 лютого. Дослідження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я показали позитивний результат вчора ввечері. Усі контактні особи знаходяться під наглядом лікарів-епідеміологів. Зразки відправлені до ВООЗ.
По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.
Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.
Що таке новий коронавірус 2019 року?
Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Згідно з висновками ВООЗ головний шлях передачі вірусу – крапельний. Поза межами організму людини вірус виживає декілька годин. Від інфекції захищають людей респіратори FFPЗ або маски N95. Звичайні медичні маски ВООЗ і МОЗ рекомендують надівати тим хто заразився щоб не розповсюджувати інфекцію.
Симптоми
У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
-
гарячка;
-
кашель;
-
задишка (ускладнене дихання).
Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.
Чи є вакцина?
Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.
Чи є лікування?
Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.
Панікувати не варто, адже офіційно зареєстровані хворі на коронавірусну інфекцію в Сумській області на сьогодні відсутні.
Алгоритм
організації та проведення протиепідемічних заходів при реєстрації спорадичних випадків грипу та ГРВІ .
-
Не допускати до роботи педагогічний, обслуговуючий та технічний персонал з ознаками захворювань.
-
Не допускати перебування у групах (класах) хворих дітей; у разі виявлення хворого нагайно ізолювати його в ізолятор навчально-виховного закладу з послідуючим інформуванням батьків та викликом , при необхідності , швидкої медичної допомоги .
-
Забезпечити постійний контроль за дотриманням регламентованого температурного режиму в приміщеннях закладів освіти .
-
Забезпечити дотримананя нормативних параметрів мікроклімату, раціональне провітрювання та вологе прибирання з використанням миючих (при необхідності дезінфекційних) засобів, які пройшли державну реєстрацію та дозволені до застосування в дитячих закладах.
-
Забезпечити функціонування медичних кабінетів, ізоляторів при них та укомпектувати їх набором медикаментів, лікарських засобів, медичного інструментарію, в т. ч. для невідкладної допомоги .
-
Заборонити перебування дітей на території закладу без верхнього одягу .
-
Забезпечити суворе додержання дітьми та персоналом закладів правил особистої гігієни .
-
Забезпечити повноцінне вітамінізоване харчування дітей, відповідно до затверджених нормативів .
-
Рекомендувати персоналу провести імунізацію проти грипу.
-
Прийом дітей в навчально-виховний заклад після перенесеного грипу або ГРВІ дозволяється при наявності довідки від дільничого лікаря або лікаря інфекціоніста.
Тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
-
Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
-
Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
-
Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
-
Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.