A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Гринцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Протидія насильству

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.


Види домашнього насильства

 • фізичне насильство,
 • психологічне насильство,
 • сексуальне насильство,
 • економічне насильство.

Контакні телефони

Куди звертатися у випадках домашнього насильства:

 • до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;
 • на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;
 • до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
 • до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

Уповноважена особа

 • У разі виявлення фактів насильства протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечує надання медичної допомоги (у разі потреби) та фіксує необхідну інформацію в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі закладу освіти.
 • Зустрічається із дитиною у разі виникнення підозри щодо домашнього насильства, жорстокого поводження або якщо є реальна загроза його вчинення, намагається її розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надає емоційну підтримку.
 • З’ясовує під час розмови терміни подій, які відбулися з дитиною та за можливості їх опис.
 • Дотримується принципу конфіденційності щодо постраждалої особи.
 • Повідомляє працівників психологічної служби закладу.

Освітній проект з протидії домашньому насильству

ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ

Література

Про схвалення Концепції Державної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017 – 2021 роки”

Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми та молоддю – Пам’ятка-довідник

Комплексна Програма корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство або належать до групи ризику – Інформаційно-методичні матеріали

Комплексна Програма корекційної роботи з чоловіками, які вчиняють насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення – Інформаційно-методичні матеріали


Документи

 1. Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”
 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. №658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”
 3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 р. №1047 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”
 4. Лист Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 р. №1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидію насильству”
 5. Лист Міністерства освіти і науки України від 30.10.2018 р. №1/9-656 “Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей”
 6. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р. №129 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658 і від 27 листопада 2019 р. № 972"

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

МБО "Служба порятунку людей"

За ініціативи уповноваженого Президента України з прав дитини розроблено урок "Особиста цінність та безпека" для учнів 5-9 класів у межах проєкту захисту дітей від сексуального насильства, який реалізується МБО "Служба порятунку людей".
Конспект уроку"Особиста цінність та безпека" для учнів 5-9 класів
Презентація до уроку
Відео для дітей 12-15 років "Сексуальне насильство в родині - серія відео захисту дітей від сексуального насильства"
Відео "Ми - проти насильства!"

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть, будь ласка, наповнюваність та змістовність роботи сайту школи.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень